Przejdź do treści
Aktualności

Wspieramy sportowców!

Mariusz Schlotterer, motocyklista ze Słupska wspierany przez Grupę INDEKA, zwyciężył w III Rundzie Pucharu Polskiego Związku Motorowego (klasa Rookie) podczas zawodów w Poznaniu.

Schlotterer jest w coraz lepszej formie. Zawodnik ma powody do satysfakcji bo wcześniej, w II rundzie miał wywrotkę. – Całą noc naprawialiśmy motocykl – bezskutecznie. Dzięki sponsorowi, firmie Indeka udało mi się doinwestować sprzęt. Na Yamaha R 1 wygrałem trzecią eliminację – opowiada „Schlotti”, bo pod taką ksywką znany jest w kraju. Słupszczanin (jego czas na 10 okrążeniach – 17.17,35 min) wyprzedził Jarosława Rejmana (bez przynależności) o 3 sekundy i Adama Kropiwnickiego (AMK Podlaski Duo Rancing). Ten miał stratę 4,9 s.
Po trzech eliminacjach, według nieoficjalnej punktacji, na pierwszym miejscu w pucharze znajduje się Kropiwnicki – 45 pkt, drugi jest Schlotterer – 41 pkt, trzeci Hubert Tomaszewski (bez przynależności) – 38 pkt.

Kolejnym wyzwaniem dla Schlotterera są eliminacje międzynarodowe do Czech. Tam, na torach w Mostach i w Brnie, będzie walczył w zagranicznym towarzystwie.


Tło góra Tło dół