Przejdź do treści

30 lat doświadczenia

Wybierz Grupę INDEKA jako swojego partnera w przewozie i magazynowaniu ładunków.
Postaw na sprawdzonego dostawcę usług transportowo-logistycznych.

Grupa INDEKA

Źródłem i fundamentem naszych dążeń są rodzinne wartości i szacunek do tradycji. To dzięki popartej wieloletnim doświadczeniem znajomości produktu, jakim jest szeroko pojęta organizacja procesów transportowych, jesteśmy w stanie dopasować optymalne rozwiązania nawet dla najbardziej wymagających projektów.

W codziennych wyzwaniach wspierają nas najnowsze osiągnięcia technologiczne, w związku z czym powierzone nam zlecenia realizujemy terminowo i z najwyższą dbałością o jakość świadczonych usług.

We współpracy z budowaną od ponad 30 lat siecią partnerów w Polsce i za granicą, realizujemy efektywnie nawet najbardziej skomplikowane zadania – w tym odprawy celne oraz nadzór nad obiegiem dokumentów towarzyszących.

Oferujemy pełen zakres usług, kompleksową organizację procesów oraz wsparcie merytoryczne  – w oparciu o standardy Grupy – na każdym poziomie współpracy.

Nasza historia

1989

Powstanie firmy

Iwona i Bogusław Indeka postanowili zrealizować swoje marzenie o własnym biznesie i założyli rodzinna firmę transportową. Pasja do logistyki, dbałość o najwyższą jakość świadczonych usług oraz długoletnie doświadczenie w branży sprawiły, że dziś Grupa INDEKA jest liderem w swoim regionie.

2000

Nowa siedziba – otwarcie bazy eksploatacyjno-biurowej w Kobylnicy

Wraz z rozwojem firmy powstała baza transportowa z centrum operacyjnym, które zostało wyposażone w najnowocześniejsze urządzenia i narzędzia, umożliwiające szybką i skuteczną obsługę floty pojazdów. Baza będzie stanowić centrum logistyczne, gdzie możliwe będzie serwisowanie, naprawa i tankowanie pojazdów ciężarowych. Dzięki temu flota będzie zarządzana jeszcze efektywniej.

2013

Budowa magazynów

Poszerzenie oferty dla obecnych i przyszłych klientów o logistykę magazynową odbyło się w trzech etapach. Jako pierwszy powstał magazyn przy ul. Drogowców, kolejny – na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, w podstrefie Płaszewko. W trzecim etapie poszerzono ofertę logistyki magazynowej o świadczenie usług produkcyjnych, które są kluczowe dla utrzymania ciągłości produkcji, minimalizacji kosztów oraz zapewnienia jakości i terminowości dostaw. Dzięki tej inwestycji Grupa INDEKA stała się największym operatorem w regionie.

2017

Otwarcie oddziału w Hiszpanii

Oddział powstał w celu ustanowienia lokalnej obecności Grupy w Europie Zachodniej. Indeka Iberica specjalizuje się w obsłudze klienta w regionie oraz dostarczaniu rozwiązań na wszystkich etapach łańcucha dostaw. Rozwijający się dział spedycji uzupełnia flotę Grupy INDEKA, oferując rozszerzone usługi do i z regionu.

2018

Powstanie jednostek handlowych

Jednostki handlowe (Holandia – Doetinchem, Polska – Warszawa) to kolejny krok w rozwoju Grupy INDEKA. Pozwoli na rozpoznanie rynku lokalnego, by być jeszcze bliżej klientów, móc zapewnić im wsparcie i zaoferować usługi dostosowane do ich potrzeb.

2019

Rozpoczęcie budowy nowego kompleksu magazynowego

Aby sprostać rosnącym potrzebom klientów i utrzymać pozycję lidera na rynku, Grupa INDEKA podjęła kroki w kierunku rozszerzenia możliwości magazynowych. Nowy kompleks magazynowy, spełniając najnowocześniejsze standardy i normy branżowe, zapewni nie tylko większą przepustowość, ale także bardziej efektywne i bezpieczne przechowywanie towarów.

2020

Otwarcie biur spedycyjnych

Jednostki spedycyjne Grupy INDEKA w Słupsku, Swarzędzu i Wrocławiu, powstały by jeszcze skuteczniej organizować procesy transportowe, poprawić efektywność transportu, zapewnić bezpieczeństwo przewożonych towarów oraz rozwinąć działalność o nowe usługi. Pozwolą także na sprawniejszą obsługę podwykonawców i przewoźników.

Bezpieczeństwo transportu

Bezpieczeństwo powierzonych nam towarów to dla nas priorytet. Zapewniając zaawansowaną kontrolę, stwarzamy klientom warunki do prowadzenia własnego biznesu, bez konieczności monitorowania drogi przesyłki.

Na system kontroli Grupy INDEKA składa się:

 • system GPS monitorujący 24h na dobę pojazdy realizujące zlecenia,
 • platforma informatyczna, umożliwiająca sprawny obieg informacji między poszczególnymi działami operacyjnymi przedsiębiorstwa,
 • ubezpieczenie OC Przewoźnika i Spedytora na sumę 250 tys. EURO,
 • ubezpieczenie OC Przewoźnika i Spedytora w transporcie kabotażowym na sumę 600 tys. EURO,
 • dostępność 24h na dobę pracowników spedycji.

Polityka jakości

Nadrzędnym celem działalności Grupy INDEKA jest dbałość o satysfakcję klientów. Wdrażanie najnowocześniejszych metod zarządzania logistycznego to pewność, że firma gwarantuje wysoką jakość oferowanych usług.

Naszym kontrahentom gwarantujemy:

 • wdrażanie nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych i technicznych,
 • utrzymywanie ciągłej współpracy z klientem poprzez poznawanie i zaspokajanie jego potrzeb oraz oczekiwań a także szybką reakcję na ewentualne uwagi i zastrzeżenia,
 • monitorowanie jakości wykonywanych prac poprzez analizę opinii klienta,
 • obsługę przez pracowników, którzy identyfikują się z celami firmy,
 • motywowanie personelu do realizacji celów na rzecz działań projakościowych,
 • sukcesywne podnoszenie kwalifikacji zawodowych pracowników, tak aby byli oni w stanie dobrze realizować postawione im zadania na wszystkich płaszczyznach działania,
 • zmniejszanie kosztów eksploatacyjnych,
 • zakup nowoczesnego taboru transportowego, przestrzeganie obowiązujących przepisów prawnych.

W zgodzie z naturą

Zarówno dla klientów jak i dla nas istotne jest, aby procesy prowadzenia działalności gospodarczej były jak najbardziej przyjazne dla środowiska naturalnego.

W Grupie INDEKA staramy się sprostać temu wyzwaniu na wszystkich płaszczyznach, realizując wewnętrzną politykę ochrony środowiska i podejmując następujące działania:

 • wyznaczanie limitów i kontrola zużycia materiałów pędnych oraz emisji zanieczyszczeń,
 • użytkowanie produktów najwyższej jakości, poddawanych specjalistycznej utylizacji recyclingowi lub ulegających biodegradacji,
 • segregowanie odpadów, współpraca z przedsiębiorstwem zajmującym się profesjonalną utylizacją,
 • zakup pojazdów spełniających najbardziej rygorystyczne normy ochrony środowiska EURO 6.

Za sukcesem stoją ludzie!

Jesteśmy firmą rodzinną, w której znalazło zatrudnienie już drugie pokolenie. Czerpiemy ze swoich doświadczeń, wdrażając jednocześnie rozwiązania oparte na światowych trendach w logistyce.

Iwona i Bogusław Indeka

Owners
Założyciele Grupy INDEKA od początku wierzyli w wartość bezpośredniego kontaktu z klientem i dbałość o każdy szczegół realizowanych zleceń. W ciągu ponad 30 lat obecności na rynku, prowadzona przez nich firma zyskała reputację solidnego i zaufanego partnera w branży transportowej. Oddanie, profesjonalizm oraz umiejętność dostarczania towarów terminowo i z najwyższą starannością, przyciągają kolejnych klientów.
Domyślne zdjęcie

Magdalena Meger

Head of Dispatch
Jako Head of Dispatch, Magdalena jest odpowiedzialna za efektywne planowanie, organizację i monitorowanie procesów dystrybucji. Jej zadaniem jest zapewnienie, że towar jest dostarczany terminowo i zgodnie z oczekiwaniami klientów. Jej pasja do logistyki i zdolności przywódcze sprawiły, że zyskała reputację niezawodnej ekspertki w branży. Z ponad 10-letnim doświadczeniem w dziedzinie transportu i logistyki, doskonale rozumie złożoność i wymagania związane z tymi obszarami. Doskonale radzi sobie w dynamicznym środowisku, w którym czas jest kluczowy.
Domyślne zdjęcie

Tomasz Indeka

Technical Department Director
Tomasz – związany z firmą od początku jej powstania – na co dzień zapewnia efektywną organizację i nadzór nad całym procesem serwisowania, utrzymania i naprawy pojazdów. Do jego głównych zadań należy m. in. koordynacja i zarządzanie pracownikami serwisu, a także zapewnienie, że personel jest dobrze przeszkolony i wyposażony w niezbędne narzędzia do wykonywania swoich obowiązków. Ponadto jest odpowiedzialny za tworzenie harmonogramów prac, zarządzanie dostawami części zamiennych oraz nadzorowanie procesu serwisowania.

Masz pytania? Potrzebujesz wyceny?

Tło góra Tło dół