Przejdź do treści
Aktualności

Powiększamy flotę o 30 zestawów przestrzennych na podwoziu Renault T480

Grupa INDEKA powiększa flotę o 30 zestawów przestrzennych na podwoziu Renault T480

Pojazdy Renault T użytkujemy w naszej flocie już trzeci rok. Te odebrane w 2019 r. mają już na licznikach przebieg na poziomie 450 do 500 tys. km, niemniej pod względem obsługowym nie odbiegają od dotychczasowej floty pojazdów. Nowe pojazdy będą woziły towary kubaturowe w ruchu międzynarodowym dla światowych koncernów – leaderów branży opakowaniowej, higienicznej i automotive.

Pojazdy szyte na miarę

Pojazdy zostały niemal „uszyte na miarę” według naszych potrzeb. Świadczy o tym chociażby wyposażenie aut w większe zbiorniki paliwa o łącznej pojemności ok. 1500 l, które pomagają w planowaniu i optymalizacji długich tras.

Odebrane Renault Trucks T480 są napędzane najnowszym 13-litrowym silnikiem zgodnym z normą emisji spalin Euro VI Step E o mocy maksymalnej 480 KM (353 kW), współpracującym ze zautomatyzowaną skrzynią biegów Optidriver 2612F o 12 przełożeniach. Działanie hamulców zasadniczych wspomaga mocny zwalniacz Optibrake+ o mocy 382 kW przy 2300 obr/min.

Iwona i Bogusław Indeka – właściciele Grupy INDEKA

Oszczędności w eksploatacji zapewnią firmie Indeka zainstalowane pakiety systemów ograniczających zużycie paliwa i wpływających na ekonomię jazdy Fuel Eco+. Są to m.in. elastyczny tempomat z funkcją Optiroll i system wyłączania silnika po 5 minutach. To także tempomat topograficzny Optivision pozwalający na paliwooszczędny dobór biegów w zależności od aktualnego ukształtowania terenu i obniżanie prędkości o nawet 10 km/h, jeśli akurat sprzyja to zmniejszeniu spalania.

Uzyskanie maksymalnej wydajności eksploatacji wspiera usługa OptifleetCheck, pozwalająca na generowanie raportów danych technicznych do kontroli zużycia paliwa w pojeździe przez kierowcę.


Tło góra Tło dół